Twitter, kullanıcılarının istemedikleri herhangi bir içerikle karşılaşmalarını engellemek adına anahtar kelime desteği vermeye hazırlanıyor. Bu yolla taciz ve istismarın da önüne geçmeyi hedefleyen Twitter, şimdiden kullanıcıların sempatisini kazanmış durumda. 
 
Facebook ya da Instagram'da istenmeyen yorumların/kullanıcıların engellenmesi üzerinden işleyen sürece Twitter yeni bir boyut kazandırmak istemiş olacak ki böylesi bir yeniliği karşımıza çıkarıyor. Kullanıcılarının görmek istemedikleri kelimeleri sisteme kaydederek istenmeyen içeriklere maruz kalmayacakları bir Twitter eminiz ki herkesi daha mutlu edecektir. 
 
Twitter'ın "uygun" olmayan profillere karşı uzun soluklu bir mücadele içinde olduğu bilinen bir gerçek. Geçtiğimiz haftalarda terör ve bağlantılarını destekler nitelikte paylaşımlarda bulunan yaklaşık 250.000 kişinin hesabı kapatılmıştı. Bunun yanında nefret söylemleri barındıran içeriklerin sahibi kullanıcılar da tespit edildikleri an direkt olarak silinmeye devam ediyor. 
 
Twitter'ın bu noktada yapmak istediği şey ise kullanıcıları henüz bu hesaplara maruz kalmadan uygunsuz paylaşımlarda bulunanları platformdan uzaklaştırmak. Bu yeni özelliğin beklentileri karşılayıp karşılamayacağını ise zaman gösterecek.