Artırılmış gerçeklik, kabuğunu henüz çatlatmaya başlasa da her geçen gün piyasaya sürülen yeni oyunlarla popülaritesini de gittikçe artıyor. Yeni nesil gerçekliğin ilk evrelerini yaşadığımız son aylarda, kullanıcıların bu tür oyunlara gösterdiği ilginin, oyun geliştirici şirketlerin iştahını kabarttığını söylemek hiç de yanlış olmaz. Artırılmış gerçekliğin kabuğundan ne zaman ve ne boyutlarda çıkacağını bilemesek de son dönemde büyük bir kitlenin ilgilendiği oyunları derledik.

Pokemon Go

Listeye elbette Pokemon Go ile başlayacaktık. Artırılmış gerçeklikle desteklenen oyunlar piyasasına bomba gibi düşen ve sadece birkaç gün içinde milyonlarca kullanıcı tarafından oynanmaya başlayan Pokemon Go hiç süphesiz yazın en favori oyunu. "Bir gecede başarılı olabilmek 20 yılımı aldı." diyen Pokemon Go'nun arkasındaki birincil isim John Hanke sayesinde tarihi bir sıçrayış yaşayan Nintendo hisseleri de başarının en büyük göstergelerinden. Sık sık yeni özelliklerle güncellenen Pokemon Go hakkındaki detayları sayısız internet sitesinden takip edebilirsiniz.

Paintball Arena

Bu pazardı, bir sonraki pazardı derken daima ertelenir paintball eğlencesi. O zaman tüm üşenenlere gelsin Paintball Arena. Evinizin rahatlığında, üstünüzü başınızı kirletmeden oynayabileceğiniz harika bir oyun. Konformist ve eğlence delisi arkadaşlara şiddetle tavsiye ederiz. 


Temple Treasure

Maceraseverlere müjde! Shiva'nın tapınağını bulmak için onlarca ipucu bulmanız ve her birini doğru şekilde bağlantılamanız gerek. Avıcılık - toplayıcılık becerilerini de geliştirebilecek bu oyuna eve dönüş yoluna heyecan katmak isteyenler kayıtsız kalmamalı. 


Night Terrors

Gerilimi sevenler için de kullanıcıların en çok tercih ettikler Night Terrors adlı oyunu önerebiliriz. Biz denedik ama çok da denemedik hani. Gaipten sesler duymayı, karanlığın ortasında birden beliriveren hayaletleri pek çekici bulamadık.