Twitter'ın yaptığı son açıklamaya göre artık herkes hesabını doğrulayabilir. Önceleri tabir-i caizse sadece profil değeri yüksek olan kişilerin; müzisyenler, politikacılar, sporcular, markalar vb. için hesap doğrulama desteği sunan Twitter varlığının 10. yılında nihayet bu özelliği tüm kullanıcılar için ulaşılabilir kılıyor. 
 
Hesabınızı doğrulamak için linkteki adresten ( https://verification.twitter.com/welcome ) destek alabilirsiniz. Detaylara göz atmak gerekirse, hesap doğrulama işlemi için göz ardı edemeyeceğiniz bazı kurallar var. Bunlar;
 
Doğrulanmış telefon numarası
Onaylı e-mail adresi
Profil fotoğrafı
Kapak fotoğrafı
Doldurulmuş biyografi alanı
Doğum tarihi
Websitesi
 
Twitter üzerinde bu alanları eksiksiz doldurduysanız hesabınızın doğrulama işlemini rahatlıkla başlatabilirsiniz. Bu konudaki en önemli madde ise hesabınızın gizli olmaması. Tweetleriniz herkes tarafından görülebildiği takdirde hesap doğrulama işleminiz gerçekleşecektir. Bunların yanı sıra, Twitter adınızın kurmaca bir isim yerine sizin veya temsil ettiğiniz markanın gerçek adı olmasına özen gösterip, profilde kullandığınız fotoğrafların da bu ölçüde destekleyici olmasını sağlayın. Bu sayede hesap doğrulama işlemini daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz.
 
Başvurunuzun akabinde Twitter ekibi size neden hesap doğrula işlemi başlattığınızı soracaktır. Bu noktada kişisel hesabınızı ya da bir markaya ait olan hesabı neden doğrulatmak istediğinizi kendilerine kısaca belirtmeniz beklenecektir. Twitter'ın bu şekilde platformlarına farklılık ve değer katacak başvuruları daha hızlı değerlendireceği kanaatindeyiz. Şimdiden herkese bol şans :)