Facebook, canlı yayınla video özelliğine bir güncelleme daha getirdiğini duyurdu. Bu yeni güncellemeyle, artık kullanıcılar Facebook üzerinden 24 saat kesintisiz canlı yayın yapabilecekler.

 

Daha önce, kullanıcıların çektikleri canlı yayın videoları kaydedilemiyordu. Facebook, bu sorunla da ilgilenerek kullanıcılara yayınlarını kaydedebilme ve kayıt tarihinin üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin videoların diğer kullanıcılar tarafından izlenebilme desteğini de bu yeni güncellemeyle piyasaya sundu.

 

Bunların yanı sıra Facebook, canlı yayın sırasında kullanıcıların görüşlerinin de anında aktarılabileceğini duyurdu. Artık kullanıcılar yorumlar ya da tepkiler ile izledikleri videoyla etkileşimlerini artırabilecek. 

 

Canlı yayın özelliği, bir süredir iOS uygulamasında aktif olarak kullanılabiliyordu. Bu özelliğin Android kullanıcıları için ABD’den başlayarak bölge bölge kullanıma sunulacağı da açıklanmıştı. 25 Mayıs tarihiyle ise nihayet ülkemizdeki Android kullanıcıları da bu özellikten faydalanabiliyor.

 

Facebook uygulamasını güncelleyen kullanıcılar, durum güncellemesi yapılan sekmede ‘’canlı yayına geç’’ seçeneğini kullanarak videolarını yayınlamaya başlayabiliyor.

 

Aslında bu özelliğin belgesel ya da doğa videoları için getirildiği söylense de, 1.59 milyar kullanıcısı olan Facebook'un farklı nedenlerle de kullanılabilir bir platform haline gelebileceğini düşünüyoruz…